In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Collet 173E F48 76-2006 with 30mm extended nose 2,0 smooth"
Collet 173E F48 76-2006
with 30mm extended nose 2,0
Please reduce your clamping pressure in
case of picking up small work pieces
with 30mm extended nose 2,0
Please reduce your clamping pressure in
case of picking up small work pieces
| Article category: | Spannwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Spannzangen Reihe 100 |
| Series: | E173VOR |
| F-number: | F48 76-2006 |
| US-code: | TF48 SEN |
| Article number: | E173VOR30020 |
| Ød: | 48.00 mm |
| ØD: | 60.00 mm |
| K: | 30.00 ° |
| L1: | 115.00 mm |
| L2: | 30.00 |
| Profile: | round |
| Bore: | 2.00 mm |
| Clamping surface: | smooth |