In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Collet 1536E F37 76-2020 with 20mm extended nose (L2) 3,0 smooth"
Collet 1536E F37 76-2020
with 20mm extended nose 3,0 smooth
Please reduce your clamping pressure in
case of picking up small work pieces
with 20mm extended nose 3,0 smooth
Please reduce your clamping pressure in
case of picking up small work pieces
| Article category: | Spannwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Spannzangen Reihe 100 |
| Series: | EF37VOR |
| F-number: | F37 76-2020 |
| US-code: | TF37 SEN |
| Article number: | EF37VOR20030 |
| Ød: | 37.00 mm |
| ØD: | 47.00 mm |
| K: | 32.00 ° |
| L1: | 102.00 mm |
| L2: | 20.00 |
| Profile: | round |
| Bore: | 3.00 mm |
| Clamping surface: | smooth |