In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Collet 161E F32 76-221 with 20mm extended nose 2,0 smooth"
Collet 161E F32 76-221
with 20mm extended nose 2,0 smooth
Please reduce your clamping pressure in
case of picking up small work pieces
with 20mm extended nose 2,0 smooth
Please reduce your clamping pressure in
case of picking up small work pieces
| Article category: | Spannwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Spannzangen Reihe 100 |
| Series: | E161VOR |
| F-number: | F32 76-221 |
| US-code: | - |
| Article number: | E161VOR20020 |
| Ød: | 32.00 mm |
| ØD: | 45.00 mm |
| K: | 30.00 ° |
| L1: | 87.00 mm |
| L2: | 20.00 |
| Profile: | round |
| Bore: | 2.00 mm |
| Clamping surface: | smooth |