In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Collet 1446E F30 76-2019 with 20mm extended nose 1,0 smooth"
Collet 1446E F30 76-2019
with 20mm extended nose 1,0 smooth
Please reduce your clamping pressure in case
of picking up small work pieces
with 20mm extended nose 1,0 smooth
Please reduce your clamping pressure in case
of picking up small work pieces
| Article category: | Spannwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Spannzangen Reihe 100 |
| Series: | EF30VOR |
| F-number: | F30 76-2019 |
| US-code: | 0161 EN |
| Article number: | EF30VOR20010 |
| Ød: | 30.00 mm |
| ØD: | 38.00 mm |
| K: | 30.00 ° |
| L1: | 79.00 mm |
| L2: | 20.00 |
| Profile: | round |
| Bore: | 1.00 mm |
| Clamping surface: | smooth |