In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Collet 140E F22 76-71 with 20mm extended nose 1,0 smooth"
Collet 140E F22 76-71
with 20mm extended nose 1,0
Please reduce your clamping pressure in
case of picking up small work pieces
with 20mm extended nose 1,0
Please reduce your clamping pressure in
case of picking up small work pieces
| Article category: | Spannwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Spannzangen Reihe 100 |
| Series: | E140VOR |
| F-number: | F22 76-71 |
| US-code: | TF22 EN |
| Article number: | E140VOR20010 |
| Ød: | 22.00 mm |
| ØD: | 30.00 mm |
| K: | 30.00 ° |
| L1: | 70.00 mm |
| L2: | 20.00 |
| Profile: | round |
| Bore: | 1.00 mm |
| Clamping surface: | smooth |