In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Collet BS38 511.028 3/64" (.046875"/ø 1,191) smooth"
Collet BS38 511.028
3/64" (.046875"/ø 1,191) smooth
3/64" (.046875"/ø 1,191) smooth
| Article category: | Spannwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Spannzangen Reihe 100 |
| Series: | EBS38I |
| F-number: | F48/38 -511.028 |
| US-code: | BS38 |
| Article number: | EBS38I03-64 |
| Ød: | 48.00 mm |
| ØD: | 54.00 mm |
| L: | 100.00 mm |
| ød2: | 44.00 |
| L2: | 10.00 |
| K: | 30.00 ° |
| Profile: | round |
| Bore: | 1.191 mm |
| Clamping surface: | smooth |