In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Collet 171E F42 76-99 1,5 smooth"
Collet 171E F42 76-99 1,5
smooth
smooth
| Article category: | Spannwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Spannzangen Reihe 100 |
| Series: | E171 |
| F-number: | F42 76-99 |
| Article number: | E171015 |
| Ød: | 42.00 mm |
| ØD: | 55.00 mm |
| L: | 94.00 mm |
| ød2: | 42.00 |
| L2: | 9.00 |
| K: | 30.00 ° |
| Profile: | round |
| Bore: | 1.50 mm |
| Clamping surface: | smooth |