In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Collet F40 3,0 smooth"
Collet F40 3,0
smooth
smooth
| Article category: | Spannwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Spannzangen Reihe 100 |
| Series: | EF40 |
| F-number: | F40 |
| US-code: | EF40 |
| Article number: | EF40030 |
| Ød: | 40.00 mm |
| ØD: | 47.00 mm |
| L: | 92.00 mm |
| ød2: | 40.00 |
| L2: | 10.00 |
| K: | 32.00 ° |
| Profile: | round |
| Bore: | 3.00 mm |
| Clamping surface: | smooth |