In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Pick up collet for Tornos AS14/SAS16;F16 76-830 (3263E) 2,0 smooth"
Pick up collet for Tornos AS14/SAS16
F16 76-830 (3263E) 2,0 smooth
F16 76-830 (3263E) 2,0 smooth
| Article category: | Spannwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Zangen für Mehrspindeldrehautomaten |
| Series: | SYF16 |
| Article number: | SYF16020 |
| Type: | Pick-up collet |
| Ød: | 16.00 mm |
| ØD: | 21.00 mm |
| L: | 66.00 mm |
| K: | 30.00 ° |
| Thread: | M14x0,75 |
| Profile: | round |
| Bore: | 2.00 mm |