Delivery time 1 week
Product information "Wave gold collet 164E / F38 76-72 1,0 smooth with aluminium-bronze insert"
Wave gold collet
164E / F38 76-72 1,0 smooth
with aluminium-bronze insert
164E / F38 76-72 1,0 smooth
with aluminium-bronze insert
| Article category: | Spannwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Spannzangen Reihe 100 |
| Series: | E164WG |
| F-number: | F38 76-72 |
| Article number: | E164WG010 |
| Ød: | 38.08 mm |
| ØD: | 49.00 mm |
| L: | 108.00 mm |
| ød2: | 38.00 |
| L2: | 9.00 |
| K: | 30.00 ° |
| Profile: | round |
| Bore: | 1.00 mm |
| Clamping surface: | smooth |