Delivery time 1 week
Product information "Wave gold collet EF30/1446E / F30 76-101 / 0161 1,0 smooth with aluminium-bronze insert"
Wave gold collet
EF30/1446E / F30 76-101 / 0161 1,0 smooth
with aluminium-bronze insert
EF30/1446E / F30 76-101 / 0161 1,0 smooth
with aluminium-bronze insert
| Article category: | Spannwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Spannzangen Reihe 100 |
| Series: | EF30WG |
| F-number: | F30 76-101 |
| US-code: | 0161 GW |
| Article number: | EF30WG010 |
| Ød: | 30.00 mm |
| ØD: | 38.00 mm |
| L: | 65.00 mm |
| ød2: | 32.00 |
| L2: | 6.00 |
| K: | 30.00 ° |
| Profile: | round |
| Bore: | 1.00 mm |
| Clamping surface: | smooth |