In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Tool for axial plunging MTNY 62030 K10"
Tool for axial plunging MTNY 62030 K10
| Article category: | IFANGER |
|---|---|
| Article group: | IFANGER |
| Series: | MTNY |
| Article number: | MTNY62030K10 |
| Tool material: | Carbide K10 micrograin |
| Cutting direction: | right-hand |
| ø min.: | 8.00 mm |
| øS: | 6 mm |
| L: | 43 mm |
| L1: | 20 mm |
| L2: | 24.00 mm |
| ɣ: | 8° ° |
| Coating: | bright |
| B: | 2.00 mm |
| T: | 3.00 |