Available at short notice on request
Product information "Tool for axial plunging MTNY 61525 K10"
Tool for axial plunging MTNY 61525 K10
| Article category: | IFANGER |
|---|---|
| Article group: | IFANGER |
| Series: | MTNY |
| Article number: | MTNY61525K10 |
| Tool material: | Carbide K10 micrograin |
| Cutting direction: | right-hand |
| ø min.: | 8.00 mm |
| øS: | 6 mm |
| L: | 35.00 mm |
| L1: | 14 mm |
| L2: | 16.00 mm |
| ɣ: | 8° ° |
| Coating: | bright |
| B: | 1.50 mm |
| T: | 2.50 |