In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Tool for axial plunging MTNY 41015 TiAlN"
Tool for axial plunging MTNY 41015 TiAlN
| Article category: | IFANGER |
|---|---|
| Article group: | IFANGER |
| Series: | MTNY |
| Article number: | MTNY41015TIA |
| Tool material: | Carbide K10 micrograin |
| Cutting direction: | right-hand |
| ø min.: | 6.00 mm |
| øS: | 4 mm |
| L: | 31 mm |
| L1: | 8 mm |
| L2: | 15.00 mm |
| ɣ: | 8° ° |
| Coating: | TIALN coated |
| B: | 1.00 mm |
| T: | 1.50 |