In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Tool for axial plunging MTNX 62030 TiAlN"
Tool for axial plunging MTNX 62030 TiAlN
| Article category: | IFANGER |
|---|---|
| Article group: | IFANGER |
| Series: | MTNX |
| Article number: | MTNX62030TIA |
| Tool material: | Carbide K10 micrograin |
| Cutting direction: | right-hand |
| ø min.: | 6.00 mm |
| øS: | 6 mm |
| L: | 35 mm |
| L1: | 10 mm |
| L2: | 16.00 mm |
| F: | 3.00 mm |
| T: | 2.00 |
| B: | 2.95 mm |
| ɣ: | 8° ° |
| Coating: | TIALN coated |