In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Tool for axial plunging MTNX 41520 TiAlN"
Tool for axial plunging MTNX 41520 TiAlN
| Article category: | IFANGER |
|---|---|
| Article group: | IFANGER |
| Series: | MTNX |
| Article number: | MTNX41520TIA |
| Tool material: | Carbide K10 micrograin |
| Cutting direction: | right-hand |
| ø min.: | 6.00 mm |
| øS: | 4 mm |
| L: | 26 mm |
| L1: | 7 mm |
| L2: | 10.00 mm |
| F: | 2.00 mm |
| T: | 1.50 |
| B: | 1.95 mm |
| ɣ: | 8° ° |
| Coating: | TIALN coated |