In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Threading tool MTGW 66020 K20"
Threading tool MTGW 66020 K20
| Article category: | IFANGER |
|---|---|
| Article group: | IFANGER |
| Series: | MTGW |
| Article number: | MTGW66020K20 |
| Tool material: | Carbide K20 micrograin |
| Cutting direction: | right-hand |
| ø min.: | 6.00 mm |
| øS: | 6 mm |
| L: | 43.00 mm |
| L1: | 19.00 mm |
| L2: | 24.00 mm |
| F: | 2.95 mm |
| ɣ: | 55° ° |
| M: | W 3/8" |
| R: | 16-22 |
| Coating: | bright |