Available at short notice on request
Product information "Threading tool MTGW 65012 K20"
Threading tool MTGW 65012 K20
| Article category: | IFANGER |
|---|---|
| Article group: | IFANGER |
| Series: | MTGW |
| Article number: | MTGW65012K20 |
| Tool material: | Carbide K20 micrograin |
| Cutting direction: | right-hand |
| ø min.: | 5.00 mm |
| øS: | 6 mm |
| L: | 35.00 mm |
| L1: | 11.10 mm |
| L2: | 16.00 mm |
| F: | 2.50 mm |
| ɣ: | 55° ° |
| M: | W 5/16" |
| R: | 18-26 |
| Coating: | bright |