In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Threading tool MTGW 44010 TiAlN"
Threading tool MTGW 44010 TiAlN
| Article category: | IFANGER |
|---|---|
| Article group: | IFANGER |
| Series: | MTGW |
| Article number: | MTGW44010TIA |
| Tool material: | Carbide K20 micrograin |
| Cutting direction: | right-hand |
| ø min.: | 4.00 mm |
| øS: | 4 mm |
| L: | 31.00 mm |
| L1: | 9.40 mm |
| L2: | 15.00 mm |
| F: | 1.95 mm |
| ɣ: | 55° ° |
| M: | W 7/32" |
| R: | 20-28 |
| Coating: | TIALN coated |