In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Threading tool MTGE 42206 K20"
Threading tool MTGE 42206 K20
| Article category: | IFANGER |
|---|---|
| Article group: | IFANGER |
| Series: | MTGE |
| Article number: | MTGE42206K20 |
| Tool material: | Carbide K20 micrograin |
| Cutting direction: | right-hand |
| ø min.: | 2.20 mm |
| øS: | 4 mm |
| L: | 31.00 mm |
| L1: | 5.10 mm |
| L2: | 15.00 mm |
| F: | 1.10 mm |
| ɣ: | 60° ° |
| M: | M3 |
| R: | 0.2-0.5 |
| Coating: | bright |