In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Threading tool MTGE 41203 TiAlN"
Threading tool MTGE 41203 TiAlN
| Article category: | IFANGER |
|---|---|
| Article group: | IFANGER |
| Series: | MTGE |
| Article number: | MTGE41203TIA |
| Tool material: | Carbide K20 micrograin |
| Cutting direction: | right-hand |
| ø min.: | 1.20 mm |
| øS: | 4 mm |
| L: | 26 mm |
| L1: | 2.30 mm |
| L2: | 10.00 mm |
| F: | 0.60 mm |
| ɣ: | 60° ° |
| M: | M1.6 |
| R: | 0.2-0.4 |
| Coating: | TIALN coated |