In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Threading tool 65012 TiAlN"
Threading tool 65012 TiAlN
| Article category: | IFANGER |
|---|---|
| Article group: | IFANGER |
| Series: | MTGE |
| Article number: | MTGE65012TIA |
| Tool material: | Carbide K20 micrograin |
| Cutting direction: | right-hand |
| ø min.: | 5.00 mm |
| øS: | 6 mm |
| L: | 35.00 mm |
| L1: | 11.10 mm |
| L2: | 16.00 mm |
| F: | 2.50 mm |
| ɣ: | 60° ° |
| M: | M6 |
| R: | 0.75-1.25 |
| Coating: | TIALN coated |