Available at short notice on request
Product information "Thread former 1531 M10.0 6HX TIN coated"
Thread former 1531 M10.0 6HX
TIN coated
TIN coated
| Article category: | Schneidwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Gewindebohrer + Gewindeformer |
| Series: | G1531 |
| Article number: | G15311006HX |
| Tool material: | HSSE-PM |
| Nominal thread ø: | M10 |
| pitch: | 1.5 mm |
| Tolerance: | 6HX |
| total length: | 100 mm |
| thread length: | 20 mm |
| Shank ø: | 10.00 mm |
| square: | 8.00 mm |
| core drill: | 9.35 mm |
| Coating: | TIN coated |