In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Tap holder for back working ER16 shank D=22 L1=25 with nut ER16M for machine STAR SR32 previous article no. EG1622SR"
Tap holder for back working ER16
shank D=22 L1=25
with nut ER16M
for machine STAR SR32
previous article no. EG1622SR
shank D=22 L1=25
with nut ER16M
for machine STAR SR32
previous article no. EG1622SR
| Article category: | Maschinenzubehör |
|---|---|
| Article group: | Halter für Schneidwerkzeuge + Zubehör |
| Series: | GFM16 |
| Article number: | GFM162225SR |
| collet: | ER16 |
| D: | 22 mm |
| L1: | 25.00 mm |
| L2: | 28.00 mm |
| B: | 38.00 mm |
| C: | 48 mm |
| Picture: | 1 |
| nut: | RFMER16M |
| Machine type: | SR32; SR32J |