Available at short notice on request
Product information "Tap holder for back working ER16 shank D=22 L1=25 with nut ER16M for STAR machine: see machine Accessories catalogue 5.1-8 previous article no. EG1622SRR"
Tap holder for back working ER16
shank D=22 L1=25
with nut ER16M
for STAR machines: SR10J (Pos.T22+T24)
SB12/20R,SB16/20,SR20J/JN,SR32J/JN,
SR20R/II/III, SV20R, SW12RII, ECAS12/20,
SR20RIV, prevous article no. EG1622SRR
shank D=22 L1=25
with nut ER16M
for STAR machines: SR10J (Pos.T22+T24)
SB12/20R,SB16/20,SR20J/JN,SR32J/JN,
SR20R/II/III, SV20R, SW12RII, ECAS12/20,
SR20RIV, prevous article no. EG1622SRR
| Article category: | Maschinenzubehör |
|---|---|
| Article group: | Halter für Schneidwerkzeuge + Zubehör |
| Series: | GFM16 |
| Article number: | GFM162225SRR |
| collet: | ER16 |
| D: | 22 mm |
| L1: | 25.00 mm |
| L2: | 29.5 mm |
| B: | 28.00 mm |
| C: | 49 mm |
| Picture: | 1 |
| nut: | RFMER16M |
| Machine type: | ** |