In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Tap holder for back working ER11 shank D=16 L1=21 with nut ER11M for machine STAR SR16/SR20 previous article no. EG1116SR"
Tap holder for back working ER11
shank D=16 L1=21 with nut ER11M
for machine STAR SR16/SR20
previous article no. EG1116SR
shank D=16 L1=21 with nut ER11M
for machine STAR SR16/SR20
previous article no. EG1116SR
| Article category: | Maschinenzubehör |
|---|---|
| Article group: | Halter für Schneidwerkzeuge + Zubehör |
| Series: | GSM11 |
| Article number: | GSM111621SR |
| collet: | ER11 |
| D: | 16 mm |
| L1: | 21.00 mm |
| L2: | 24.5 mm |
| B: | 24.00 mm |
| C: | 40 mm |
| Picture: | 4 |
| nut: | RFMER11M |
| Machine type: | SR16;SR20 |