Available at short notice on request
Product information "Tap holder for back working ER11 shank D=16 L1=21 with nut ER11M for machine STAR RNC16 previous article no. EG1116RNC"
Tap holder for back working ER11
shank D=16 L1=21
with nut ER11M
for machine STAR RNC16
previous article no. EG1116RNC
shank D=16 L1=21
with nut ER11M
for machine STAR RNC16
previous article no. EG1116RNC
| Article category: | Maschinenzubehör |
|---|---|
| Article group: | Halter für Schneidwerkzeuge + Zubehör |
| Series: | GSM11 |
| Article number: | GSM111621RNC |
| collet: | ER11 |
| D: | 16 mm |
| L1: | 21.00 mm |
| L2: | 45.00 mm |
| B: | 30 mm |
| C: | 46 mm |
| Picture: | 3 |
| nut: | RFMER11M |
| Machine type: | SR16 |