In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Tap holder ER16 for STAR;shank D=22,0 L1=25,0 L2= 29,5 B=28,0;including nut ER16M"
Tap holder ER16 for STAR
shank D=22,0 L1=25,0 L2= 29,5 B=28,0
including nut ER16M
shank D=22,0 L1=25,0 L2= 29,5 B=28,0
including nut ER16M
| Article category: | Maschinenzubehör |
|---|---|
| Article group: | Halter für Schneidwerkzeuge + Zubehör |
| Series: | GSM16 |
| Article number: | GSM162225SRR |
| collet: | ER16 |
| D: | 22 mm |
| L1: | 25.00 mm |
| L2: | 29.5 mm |
| B: | 28.00 mm |
| C: | 49 mm |
| Picture: | 1 |
| nut: | RFMER16M |
| Machine type: | ** |