Delivery time 2 weeks
Product information "Supergrip-Collet 171E F42 76-99 11,0"
Supergrip-Collet 171E F42 76-99 11,0
| Article category: | Spannwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Spannzangen Reihe 100 |
| Series: | ES171 |
| F-number: | F42 76-99 |
| Article number: | ES171110 |
| Ød: | 42.00 mm |
| ØD: | 55.00 mm |
| L: | 94.00 mm |
| ød2: | 42.00 |
| L2: | 9.00 |
| K: | 30.00 ° |
| Profile: | round |
| Bore: | 11.00 mm |
| Clamping surface: | Supergrip |