In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Solid carbide radius circular saw type 105 40x1,6x10 teeth 40 with radius 0,8"
Solid carbide radius circular saw type 105 40x1,6x10 teeth 40 with radius 0,8
| Article category: | Schneidwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Kreissägeblätter |
| Series: | VHMR |
| Article number: | VHMR0401610 |
| Tool material: | Solid carbide |
| DIN: | - |
| Type: | 105 |
| Outer ø D: | 40 mm |
| width b: | 1.60 mm |
| Bore ø d: | 10 |
| Teeth: | 40 mm |
| Coating: | bright |