Available at short notice on request
Product information "Solid carbide radius circular saw type 105 40x1,5x8 teeth 40 with radius 0,75"
Solid carbide radius circular saw type 105 40x1,5x8 teeth 40 with radius 0,75
| Article category: | Schneidwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Kreissägeblätter |
| Series: | VHMR |
| Article number: | VHMR0401508 |
| Tool material: | Solid carbide |
| DIN: | - |
| Type: | 105 |
| Outer ø D: | 40 mm |
| width b: | 1.50 mm |
| Bore ø d: | 8 |
| Teeth: | 40 mm |
| Coating: | bright |