In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Solid carbide radius circular saw type 105 30x2,0x8 teeth 30 with radius 1,0"
Solid carbide radius circular saw type 105 30x2,0x8 teeth 30 with radius 1,0
| Article category: | Schneidwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Kreissägeblätter |
| Series: | VHMR |
| Article number: | VHMR0302008 |
| Tool material: | Solid carbide |
| DIN: | - |
| Type: | 105 |
| Outer ø D: | 30 mm |
| width b: | 2.00 mm |
| Bore ø d: | 8 |
| Teeth: | 30 mm |
| Coating: | bright |