Available at short notice on request
Product information "Solid carbide radius circular saw type 105 30x1,5x8 24 teeth with radius 0.75"
Solid carbide radius circular saw type 105
30x1,5x8 24 teeth with radius 0.75
30x1,5x8 24 teeth with radius 0.75
| Article category: | Schneidwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Kreissägeblätter |
| Series: | VHMR |
| Article number: | VHMR0301508 |
| Tool material: | Solid carbide |
| DIN: | - |
| Type: | 105 |
| Outer ø D: | 30 mm |
| width b: | 1.50 mm |
| Bore ø d: | 8 |
| Teeth: | 24 mm |
| Coating: | bright |