In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Solid carbide radius circular saw type 105 30x1,0x8 24 teeth with radius 0.5"
Solid carbide radius circular saw type 105 30x1,0x8 24 teeth with radius 0.5
| Article category: | Schneidwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Kreissägeblätter |
| Series: | VHMR |
| Article number: | VHMR0301008 |
| Tool material: | Solid carbide |
| DIN: | - |
| Type: | 105 |
| Outer ø D: | 30 mm |
| width b: | 1.00 mm |
| Bore ø d: | 8 |
| Teeth: | 24 mm |
| Coating: | bright |