Available at short notice on request
Product information "Solid carbide-prism saw cutter 90° 50 x 3,0 x 13 32 teeth"
Solid carbide-prism saw cutter 90°
50 x 3,0 x 13 32 teeth
50 x 3,0 x 13 32 teeth
| Article category: | Schneidwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Kreissägeblätter |
| Series: | V090 |
| Article number: | V090G5030 |
| Tool material: | Solid carbide |
| Type: | 90 ° |
| Outer ø D: | 50 mm |
| width b: | 3.00 mm |
| Bore ø d: | 13 |
| Teeth: | 32 mm |
| Coating: | bright |