In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Solid carbide-prism saw cutter 90° 25 x 2,5 x 8 20 teeth"
Solid carbide-prism saw cutter 90°
25 x 2,5 x 8 20 teeth
25 x 2,5 x 8 20 teeth
| Article category: | Schneidwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Kreissägeblätter |
| Series: | V090 |
| Article number: | V090G2525 |
| Tool material: | Solid carbide |
| Type: | 90 ° |
| Outer ø D: | 25 mm |
| width b: | 2.50 mm |
| Bore ø d: | 8 |
| Teeth: | 20 mm |
| Coating: | bright |