Available at short notice on request
Product information "Solid carbide-prism saw cutter 90° 20 x 3,0 x 5 15 teeth"
Solid carbide-prism saw cutter 90°
20 x 3,0 x 5 15 teeth
20 x 3,0 x 5 15 teeth
| Article category: | Schneidwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Kreissägeblätter |
| Series: | V090 |
| Article number: | V090G2030 |
| Tool material: | Solid carbide |
| Type: | 90 ° |
| Outer ø D: | 20 mm |
| width b: | 3.00 mm |
| Bore ø d: | 5 |
| Teeth: | 15 mm |
| Coating: | bright |