In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Solid carbide-prism saw cutter 60° 40 x 3 x 10 32 teeth"
Solid carbide-prism saw cutter 60°
40 x 3 x 10 32 teeth
40 x 3 x 10 32 teeth
| Article category: | Schneidwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Kreissägeblätter |
| Series: | V060 |
| Article number: | V060G4030 |
| Tool material: | Solid carbide |
| Type: | 60 ° |
| Outer ø D: | 40 mm |
| width b: | 3.00 mm |
| Bore ø d: | 10 |
| Teeth: | 32 mm |
| Coating: | bright |