Available at short notice on request
Product information "Solid carbide-prism saw cutter 60° 20 x 2 x 5 20 teeth"
Solid carbide-prism saw cutter 60°
20 x 2 x 5 20 teeth
20 x 2 x 5 20 teeth
| Article category: | Schneidwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Kreissägeblätter |
| Series: | V060 |
| Article number: | V060G2020 |
| Tool material: | Solid carbide |
| Type: | 60 ° |
| Outer ø D: | 20 mm |
| width b: | 2.00 mm |
| Bore ø d: | 5 |
| Teeth: | 20 mm |
| Coating: | bright |