In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Solid carbide-deburring tool 90° 1,0 3-flute shank=3,0 GL=39,0 TiALN-Coated"
Solid carbide-deburring tool 90° 1,0
3-flute shank=3,0 GL=39,0
TiALN-Coated
3-flute shank=3,0 GL=39,0
TiALN-Coated
| Article category: | Schneidwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Fräser |
| Series: | BEN90 |
| Article number: | BEN90010 |
| Tool material: | Solid carbide |
| Type: | 90 ° |
| ø d: | 1.00 |
| Total length: | 39.00 mm |
| Teeth: | 3 mm |
| Shank ø: | 3.00 mm |
| Coating: | TIALN coated |