Available at short notice on request
Product information "Solid carbide-deburring tool 60° 12,0 4-flute shank=12,0 GL=83,0 TiALN-Coated"
Solid carbide-deburring tool 60° 12,0
4-flute shank=12,0 GL=83,0
TiALN-Coated
4-flute shank=12,0 GL=83,0
TiALN-Coated
| Article category: | Schneidwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Fräser |
| Series: | BEN60 |
| Article number: | BEN601204 |
| Tool material: | Solid carbide |
| Type: | 60 ° |
| ø d: | 12.00 |
| Total length: | 83.00 mm |
| Teeth: | 4 mm |
| Shank ø: | 12.00 mm |
| Coating: | TIALN coated |