In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Solid carbide-circular saw type 102 20x0,90x5 20 teeth"
Solid carbide-circular saw type 102 20x0,90x5
20 teeth
20 teeth
| Article category: | Schneidwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Kreissägeblätter |
| Series: | VHMG |
| Article number: | VHMG020090 |
| Tool material: | Solid carbide |
| DIN: | 1838 |
| Type: | 102 |
| Outer ø D: | 20 mm |
| width b: | 0.90 mm |
| Bore ø d: | 5 |
| Teeth: | 20 mm |
| Coating: | bright |