In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Solid carbide-circular saw type 101 15x0,50x5 48 teeth"
Solid carbide-circular saw type 101 15x0,50x5 48 teeth
| Article category: | Schneidwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Kreissägeblätter |
| Series: | VHM |
| Article number: | VHM015050 |
| Tool material: | Solid carbide |
| DIN: | 1837 |
| Type: | 101 |
| Outer ø D: | 15 mm |
| width b: | 0.50 mm |
| Bore ø d: | 5 |
| Teeth: | 48 mm |
| Coating: | bright |