Available at short notice on request
Product information "Reamer holder with inner coolant ER11, shank 10 x 40 including nut ER11M"
Reamer holder with inner coolant ER11, shank 10 x 40 including nut ER11M
| C: | 45 mm |
|---|---|
| B: | 24.00 mm |
| Article category: | Maschinenzubehör |
| Article group: | Halter für Schneidwerkzeuge + Zubehör |
| Series: | PH11 |
| Article number: | PH111040 |
| collet: | ER11 |
| D: | 10 mm |
| L1: | 40.00 mm |
| L2: | 32.00 mm |
| IC / OC: | ohne IK |
| G: | - |
| Clamping flat: | without flat |
| nut: | RFMER11M |