Reamer holder for back working ER11
type EPU11 not adjustable
shank D=16 L1=25
with nut UM/ER11
for machine STAR SST16/SR16/SR20
type EPU11 not adjustable
shank D=16 L1=25
with nut UM/ER11
| Series: | EPU11 |
|---|---|
| Article number: | EPU1116SR |
| collet: | ER11 |
| A: | 19 mm |
| D: | 16 mm |
| L1: | 25.00 mm |
| L2: | 37.00 mm |