Reamer holder for back working ER11
type EPU11 not adjustable
shank D=16 L1=25
with nut UM/ER11
for machine STAR SST16/SR16/SR20
Series: EPU11
Article number: EPU1116SR
collet: ER11
A: 19 mm
D: 16 mm
L1: 25.00 mm
L2: 37.00 mm