Available at short notice on request
Product information "Reamer holder for STAR machine ER11 shank D=22,0 L1=25,0 L2=37,0 including nut ER11M with radial coolant connection G1/8""
Reamer holder for STAR machine
ER11 shank D=22,0 L1=25,0 L2=37,0
including nut ER11M
with radial coolant connection G1/8"
ER11 shank D=22,0 L1=25,0 L2=37,0
including nut ER11M
with radial coolant connection G1/8"
| C: | 45 mm |
|---|---|
| B: | 24.00 mm |
| Article category: | Maschinenzubehör |
| Article group: | Halter für Schneidwerkzeuge + Zubehör |
| Series: | PH11 |
| Article number: | PH1122SRRAK1 |
| collet: | ER11 |
| D: | 22 mm |
| L1: | 25.00 mm |
| L2: | 37.00 mm |
| IC / OC: | AK (mit seitlichem Kühlmittelanschluss) |
| G: | G1/8" |
| Clamping flat: | without flat |
| nut: | RFMER11M |