Available at short notice on request
Product information "Reamer holder for ER16 with inner coolant G1/8" shank 22,0 L1=25 L2=37 with nut RFMER16M"
Reamer holder for ER16
with inner coolant G1/8"
shank 22,0 L1=25 L2=37
with nut RFMER16M
with inner coolant G1/8"
shank 22,0 L1=25 L2=37
with nut RFMER16M
| C: | 45 mm |
|---|---|
| B: | 24.00 mm |
| Article category: | Maschinenzubehör |
| Article group: | Halter für Schneidwerkzeuge + Zubehör |
| Series: | PH16 |
| Article number: | PH1622SRRAK1 |
| collet: | ER16 |
| D: | 22 mm |
| L1: | 25.00 mm |
| L2: | 37.00 mm |
| IC / OC: | AK (mit seitlichem Kühlmittelanschluss) |
| G: | G1/8" |
| Clamping flat: | without flat |
| nut: | RFMER16M |