In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Reamer holder for ER11 with inner coolant G1/8" shank 3/4"x70 with nut RFMER11M"
Reamer holder for ER11
with inner coolant G1/8"
shank 3/4"x70
with nut RFMER11M
with inner coolant G1/8"
shank 3/4"x70
with nut RFMER11M
| C: | 45 mm |
|---|---|
| B: | 24.00 mm |
| Article category: | Maschinenzubehör |
| Article group: | Halter für Schneidwerkzeuge + Zubehör |
| Series: | PH11 |
| Article number: | PH111950IK |
| collet: | ER11 |
| D: | 3/4" mm |
| L1: | 50.00 mm |
| L2: | 32.00 mm |
| IC / OC: | IK (mit axialer Kühlmittelanschluss) |
| G: | G1/8" |
| Clamping flat: | without flat |
| nut: | RFMER11M |