Available at short notice on request
Product information "Reamer holder ER11;shank D=12,0 L1=40,0 L2=32,0;including nut ER11M"
Reamer holder ER11
shank D=12,0 L1=40,0 L2=32,0
including nut ER11M
shank D=12,0 L1=40,0 L2=32,0
including nut ER11M
| C: | 45 mm |
|---|---|
| B: | 24.00 mm |
| Article category: | Maschinenzubehör |
| Article group: | Halter für Schneidwerkzeuge + Zubehör |
| Series: | PH11 |
| Article number: | PH111240 |
| collet: | ER11 |
| D: | 12 mm |
| L1: | 40.00 mm |
| L2: | 32.00 mm |
| IC / OC: | ohne IK |
| G: | - |
| Clamping flat: | without flat |
| nut: | RFMER11M |